e-dergi aboneliği

9-10 Mayıs KEP Ulusal Konferansı Ank. Başkent Öğretmenevinde Düzenleniyor

 

·       KEP ULUSLARARASI KONFERANSI  9-10  MAYIS’TA ANKARA’DA YAPILIYOR.

·       Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın himayelerinde yapılacak Konferansa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Sosyal İçerme Komiseri Laszlo Andor, MEB Müsteşarı ve Müsteşar Yardımcıları, Avrupa Komisyonu Türkiye Delagasyonun katılımı bekleniyor.

·       KONFERANS AVRUPA 2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM STRATEJİLERİ ÇERÇEVESİNDE EĞİTİM-ÖĞRETİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASINA ODAKLANACAK...

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 3 Mayıs 2011’de başlatılan, %100 Okuyan ve Üreten Türkiye iddiasını gerçekleştirmeyi amaçlayan, “Özellikle Kız Çocuklarının Okullulaşma Oranının Artırılması Operasyonu”nun Hibe Programı I (KEP) Uluslararası Konferansı  9- 10 Mayıs tarihlerinde Ankara’da  yapılacak.

 

Konferansa, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Sosyal İçerme Komiseri Laszlo Andor, MEB Müsteşarı ve Müsteşar Yardımcıları, Avrupa Komisyonu Türkiye Delagasyonu katılıyor.

 

KEP Uluslararası Konferansı ile projenin yarattığı kararlılık ve hazır bulunuşlukta, “AB 2020 Stratejisi çerçevesinde her seviyede yüksek kaliteli eğitim ve öğrenim ile günümüz bilgi toplumunun ve ülke ekonomilerinin gelişmesi”hedefine ilerleyen Türkiye’nin söz konusu çerçevede ülke genelinde yürüttüğü faaliyetler ortaya konacak .

 

AB 2020 Stratejisi çerçevesinde Özellikle Kız Çocuklarının Okullulaşma Oranının Artırılması Projesi ve Somut Çıktılarının açıklanacağı, ilgili bakanlık yetkilileri, akademisyenler, uluslararası kuruluşların temsilcileri, STK temsilcileri, proje uzmanları, projelerin paydaşları, il operasyon koordinasyon ekipleri, gönüllüler, veliler ve kız çocukları ile birlikte çok sayıda davetlinin de hazır bulunacağı konferansta, düzenlenecek panellerle eğitimin önemi ve/veya eğitimde yenilikler konusu Türk ve yabancı uzmanlarca ele alınacak.

 

Başkent Öğretmenevinde yapılacak konferans iki gün sürecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Bu web sitesi Avrupa Birliği'nin mali desteği ile üretilmiştir. Web sitesinin içeriğinden GET German Education and Training GmbH/British Council/EDUSER Danışmanlık
Hizmetleri Konsorsiyumu sorumludur. Web sitesinin içeriği Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
iKGPRO Milli Eğitim Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı British Council Icon Institute Eduser