Etkinlikler

KEP II - İl Yetkilileri Bilgilendirme Toplantısı (10/09/2015)

KEP II Pilot İl Yetkilileri Proje Hakkında Bilgilendirildi

KEP II’nin öncelikli olarak uygulanacağı 15 ilin- Muş, Bitlis, Siirt, Batman, Bingöl, Ağrı, Kars, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Van, Şırnak, Hakkari- Milli Eğitim Müdür, uzman ve temsilcileri 10 Eylül 2015 tarihinde Ankara’da biraraya geldi.

Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin başkanlığında toplanan il yetkililerine KEP II bileşenleri ve takvim konusunda bilgi verildi.

Proje Direktörü Murat Midas, Teknik Destek Ekibi Takım Lideri Anders Lönnqvist ve Teknik Destek Ekibi İletişim Uzmanı Dr. Murat Çağatay’ın sunumlarının ardından il bazında görüş ve öneriler dinlendi, kısa ve orta vadede atılacak adımlar değerlendirildi.

Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi kapsamında, yaklaşık iki yıl sürecek faaliyetlerde, on binlerce eğitimci, yerel kanaat önderi, aile ve çocuğa doğrudan ulaşılacak. Saha araştırmaları yapılacak. Eğiticiler eğitilecek, bilgilendirme toplantıları, seminerler, konferanslar, festivaller düzenlenecek. Kent merkezlerinden köylere binlerce aileye ziyaretler gerçekleştirilecek, medya yoluyla geniş kitlelere ulaşılacak.